Joanna Stańczak-Urbańska

Neurologopeda

tel. 693 560 344

Stańczak

Joanna Stańczak – Urbańska –  neurologopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji oraz wspomagania małego dziecka, terapeta koncepcji Castillo Moralesa, Międzynarodowy terapeuta programów MNRI ® – Masgutova Neurosensorimotor Reflex Integration , terapeuta metody Padovan w zakresie I modułu,  nauczyciel masażu Shantali dla rodziców, diagnosta rozwoju dzieci a podstawie Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Medycznej, nauczyciel akademicki na DSW Wrocław na kierunku Logopedia w zakresie wczesnego wspomagania logopedycznego ,absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich na wydziale Zdrowia Publiczego, Dolnośląskiej Wyższej Szkoły we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Filologicznego.

Zajmuje się pacjentami od okresu najwcześniejszego po dorosłych z zaburzeniami sensomotorycznymi i chorobami dezintegracyjnymi. W szczególności zajmuje się zaburzeniami u wcześniaków oraz dzieci z dysfunkacjami rozwojowymi  w zakresie zaburzeń funkcji oralnych – ssanie z piersi i butelki, połykanie, żucie i jedzenie oraz nieprawidłowości rozwoju mowy od pierwszych dni życia.

Poszerza stale swoją wiedzę i współpracuje z terapeutami w kraju i zagranicą, uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych.

Prywatnie – szalona mama Franka, z którym nawzajem ćwiczą swoją cierpliwość i uważność;); która ciągle próbuje nauczyć się piec i gotować, zakochana w swojej pracy.