Wiktor Urbański Espiro Centrum Terapii OrtopedaWiktor Urbański

Doktor habilitowany nauk medycznych

tel. rejestracja 791 081 050

Specjalista chirurg ortopeda i traumatolog. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jest członkiem zespołu Kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
W praktyce klinicznej zajmuje się przede wszystkim leczeniem schorzeń kręgosłupa zarówno dzieci jak i dorosłych. Wiedzę i umiejętności przez ponad półtora roku zdobywał w renomowanych zagranicznych klinikach zajmujących się chirurgią kręgosłupa; w Spinal Unit, Sheffield Teaching Hospitals w Wielkiej Brytanii, w Great Ormond Street Hospital for Children w Spinal and Orthopeadic Departament w Londynie, oraz w oddziale chirurgii kręgosłupa University of Illinois Hospital w Chicago, USA. Ukończył liczne kursy dotyczące leczenia chorób kręgosłupa, stawów oraz urazów układu mięśniowo szkieletowego. Zdał prestiżowy Europejski Egzamin Specjalizacyjny w Ortopedii i Traumatologii (Fellow of European Board of Orthopaedics and Traumatology), od 2013 posiada pełne prawo do wykonywania zawodu lekarza w Wielkiej Brytanii jako specjalista ortopedii i traumatologii (GMC reference number: 7450038).

Konsultuje dzieci i dorosłych. Wykonuje USG narządu ruchu, w tym bioderek u dzieci w ramach porad preluksacyjnych.

Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych z zakresu chirurgii kręgosłupa, ortopedii oraz badań nad biomateriałami do zastosowań w ortopedii.
Konsultuje w języku polskim i angielskim.